3 kwietnia 2014

O miłości, tej prawdziwej

"Listy miłości" - Maria Nurowska

Super książka przez przypadek kupiłam ją w supermarkecie dla poprawienia humoru, a okazała się strzałem w dziesiątkę. Akcja się dzieje w czasie II wojny światowej i przedstawia walę o ogromną miłość, walkę o życie i przetrwanie ogromnym zaskoczeniem są tylko opisy niektórych scen miłosnych. Główna bohaterka opowiada swoje losy w listach, które pisze do swojego ukochanego i wyjaśnia dlaczego postąpiła w taki sposób, a nie innych. Chodź w niektórych momentach nie miała innego wyjścia. Zaskakuje pozytywnie.
Polecam 10/10

9 komentarzy:

 1. Moje pierwsze spotkanie z autorką nie należało do udanych, dlatego wstrzymam się z lekturą kolejnych jej książek aż złe wspomnienia ulotnią się

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego pierwsze spotkanie było złe? Ja przez przypadek trafiłam na tą autorkę i bardzo mi się podoba jej twórczość, tylko strasznie mnie denerwuje, że autorka w połowie książki uśmierca głównych bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio sprzątając biurko w rodzinnym domu natknęłam się na tą książkę, a skąd ona się tam wzięła ? Pojęcia nie mam :) przeczytam, skoro polecasz i dajesz tak wysoką ocenę :) drobna literówka Ci się wkradła w pierwszym wersie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, za zauważenie :) Już poprawiam. Mnie ta książka przeniosła w inny świat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaskoczyłaś mnie tą wysoka oceną :) będę musiała rozważyć ewentualną lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za książkami, w których akcja się dzieje w czasie II wojny światowej, dlatego tym razem nie pokuszę się na tę pozycje, ale cieszę się, że tobie tak bardzo się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm, chyba się jednak nie skuszę. To raczej nie dla mnie, a przynajmniej nie teraz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zapraszam częściej :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania:) Mam nadzieję, że dzięki nim dowiem się czegoś nowego:)